Бібліотека

Вас вітає бібліотекар ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей» Ноздра Лідія Дмитрівна

Бій за майбутнє України

29 січня 2023 року в Україні відзначається 105-річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Бібліотекар провела онлайн патріотичну годину «Трагедія Крут — крізь призму минулого та сьогодення» для здобувачів освіти.

Бій під Крутами — це героїчна і водночас трагічна подія. Працівники Знам’янської міської бібліотеки — філії №3 для дітей сиріт, які проживають у гуртожитку ліцею провели історичний екскурс «Україною жили за Україну полягли», під час якого провели історичні паралелі між подіями 1918 року та реаліями сьогоднішнього дня. А ще ознайомили з літературою про бій, який увійшов у історію, як бій за майбутнє України.

Мандрівний мудрець

3 грудня виповнюється 300 років з дня народження Г. Сковороди – видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога. З нагоди цієї дати бібліотекар у читальному залі організувала книжкову виставку «Український Сократ». Для учнів 18 групи бібліотекар провела огляд літератури про життєвий та творчий шлях Григорія Савовича біля книжкової виставки «Український Сократ». Для учнів 11 групи проведено літературну годину «Світ Сковороди» у читальному залі бібліотеки.

Бібліотечний тиждень

Щороку 30 вересня відзначають Всеукраїнський день бібліотек. З метою підвищення інтересу до книги, виховання мистецтва читання, формування духовного світу учнів, в ліцеї проходив бібліотечний тиждень, в рамках якого  була оголошена Акція «Подаруй бібліотеці книгу», організована книжкова виставка літератури «Наші читачі радять почитати». Здобувачі освіти ходили на екскурсію до міської бібліотеки-філії №1, помандрували віртуально по «Незвичайним бібліотеках світу» та ознайомились з сучасною підлітковою літературою, яку презентувала завідуюча міської бібліотеки-філії №3. «Привітай бібліотеку» — під такою назвою пройшов флешмоб, в рамках якого учні кожної групи разом із класним керівником або майстром виробничого навчання прийшли до бібліотеки з привітаннями та подарунками.

Здоров’я — найцінніший скарб життя

Всесвітній день здоров’я відзначають щорічно 7 квітня в день створення в 1948 році Всесвітньої організації охорони здоров’я. Безумовно, здоров’я – це найкращий подарунок природи, однак про нього треба весь час думати і дбати. Бібліотекар ліцею провела урок здоров’я «Здоров’я – найцінніший скарб життя» для дітей сиріт, які проживають у гуртожитку. Разом з учнями повторили правила здорового способу життя та обговорили усі можливі шкідливі звички та прийшли до висновку, що здоровий спосіб життя — це запорука успіху. « Бережіть себе і свій організм, радійте життю, набувайте хороших звичок, привчайте себе до активного і здорового способу життя, будьте розумними і мудрими, впевнено крокуйте до «Країни Міцного Здоров’я» і пам’ятайте, що Ваше здоров’я — у Ваших руках» — такими були заключні слова бібліотекаря.

Всеукраїнський день бібліотек

30 вересня відзначають Всеукраїнський День бібліотек. З нагоди цієї дати бібліотекар ліцею провела віртуальну мандрівку «Незвичайні бібліотеки світу» для учнів 14 групи. Здобувачі освіти мали можливість здійснити подорож та побачити яскраві бібліотеки світу з надзвичайними інтер’єрами та вражаючим дизайном; читальні зали, що дихають королівським шиком і багатовіковою історією  або ж надсучасні, технологічно-оснащені з шаленим дизайном.

Біографічна мандрівка до 150 — річчя з дня народження Лесі Українки

Бібліофреш

Буклет «Дружити, а не бити: художня література у подоланні проблеми булінгу» https://docs.google.com/document/d/1-NAtnSU25aCjhZUHKPlATMkRD5dgzxim/edit

Посилання на блог бібліотеки