НМТ-2024: ОСНОВНА СЕСІЯ
14 травня розпочалася основна сесія національного мультипредметного тесту, для участі в якій зареєструвалися понад 287 тисяч учасників.
З міркувань безпеки ми не публікуємо графіка проведення НМТ та інформації про те, де на території України відбудуться тестування, ні на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, ні на наших офіційних сторінках у соцмережах.
Додатково застерігаємо від поширення інформації про місце проведення НМТ, а також передавання своїх персональних даних стороннім особам, зокрема в будь-яких телеграм-каналах, які обіцяють буцімто оперативне інформування щодо вступних іспитів.
Інформацію про місце, дату та час проведення НМТ зазначено в запрошенні, яке розміщено в персональному кабінеті учасника НМТ.
Початок тестування для учасників, які проходитимуть НМТ в Україні, зазначено за київським часом, а для учасників, які під час реєстрації виявили бажання проходити НМТ за кордоном, ー за місцевим часом населеного пункту, де розташований ТЕЦ.
Допуск до ТЕЦ розпочнуть за 30 хв і припинять за 10 хв до початку тестування.
Для допуску до ТЕЦ потрібно пред’явити сертифікат учасника НМТ та оригінал документа, що посвідчує особу / його цифровий аналог в застосунку «Дія». Якщо є змога, рекомендуємо мати роздруковане запрошення.
Також важливо взяти із собою ручку й за бажанням пляшечку питної води і перекус. Паперові чернетки будуть надані кожному учаснику / кожній учасниці в аудиторії тестування. А тим, хто проходитиме тестування в Україні, варто також узяти теплий одяг, що може знадобитися в разі тривалого перебування в укритті.
Увага! Якщо учасник / учасниця запізниться або при вході до ТЕЦ не пред’явить документа, що посвідчує особу, – його / її не допустять до участі в НМТ.
Рекомендуємо учасникам:
- напередодні НМТ ознайомитися з відеоінструкцією «НМТ: онлайн-тестувальник», корисні поради якої дадуть змогу упевненіше почуватися під час тестування, правильно позначати відповіді на завдання різних форм, за потреби змінювати їх;
- під час проходження НМТ уважно послухати промову інструктора; якщо потрібна допомога / роз’яснення щодо функцій тестувальника ‒ звертатися до інструктора; у разі надзвичайної ситуації / оголошення повітряної тривоги ‒ дотримуватися вказівок персоналу ТЕЦ.
Протягом часу, відведеного на виконання завдань НМТ, учасникам заборонено мати при собі або на своєму робочому місці речі, що не передбачені процедурою проведення тестування. Їх учасники мають залишити в спеціально відведеному місці в аудиторії.
У разі технічних несправностей із комп’ютером, некоректної роботи програми, виникнення будь-яких інших нестандартних ситуацій учасникам варто одразу звертатися до інструктора.
Під час тестування учасник / учасниця має право з дозволу старшого інструктора вийти з аудиторії. Час, який учасник / учасниця проведе за межами аудиторії, йому / їй не буде додано до часу, відведеного для виконання сертифікаційної роботи.
Протягом часу, відведеного на проведення НМТ, учасникам заборонено мати при собі пристрої зчитування, обробки, відтворення інформації, а також рукописні та друковані матеріали, що не передбачені порядком проведення НМТ.
Якщо учасник / учасниця виявив / виявила факти порушення процедури проведення НМТ, він / вона має право подати заяву щодо порушення процедури (за бажанням у заяві варто вказати на потребу в проходженні НМТ під час додаткових сесій) до моменту виходу з ТЕЦ.
У разі отримання сповіщення про повітряну тривогу під час проведення НМТ інструктор аудиторії зупинить для всіх учасників роботу над тестом, при цьому відповіді учасників збережуться, а час, який залишився до завершення НМТ, у сервісі зупиниться. Учасники та персонал пункту тестування перейдуть до укриття. Після завершення тривоги вони повернуться до аудиторій у ТЕЦ і учасники продовжать виконувати завдання тесту.
Якщо повітряна тривога триватиме менше ніж 2 год 30 хв (сумарно для обох етапів тестування) – учасники зможуть повернутися і продовжити виконання завдань НМТ. Якщо ж довше ― відповідальний за ТЕЦ матиме вирішити з відповідним регіональним центром оцінювання якості освіти питання щодо доцільності продовження тестування в ТЕЦ з урахуванням часу, що залишився до завершення виконання завдань учасниками.
Якщо тестування буде зупинено, учасники / учасниці матимуть змогу пройти НМТ під час додаткових сесій. Для цього потрібно буде подати до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти заяву щодо надання можливості пройти НМТ під час додаткових сесій. Її можна буде подати до моменту виходу з ТЕЦ через відповідального за ТЕЦ або самостійно протягом трьох робочих днів з урахуванням дня проведення основної сесії НМТ.
Якщо з поважних причин учасник / учасниця не зможе взяти участі в основній сесії НМТ, він / вона може подати протягом трьох робочих днів із дня проведення тестування заяву щодо участі в НМТ під час додаткових сесій. Очевидно, що запізнення не є поважною причиною, тож рекомендуємо заздалегідь подбати про те, щоб вчасно дістатися до ТЕЦ.
Наказ МОН від 20.03.2023 №318 «Про організацію та проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту»
http://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2023/03/Nakaz-MON-318-Kalendarnyj-plan-NMT_2023.pdf *
ЗАКОНИ УКРАЇНИ від 23.02.2023 №2925-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2023 року»
https://testportal.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/2925-IH.pdf
Модель проведення НМТ 2024 передбачає, що чотири предметних тести учасник виконуватиме в один день: два предметних тести кожен по одній годині до перерви та два предметних тести кожен по годині — після перерви. Це насправді може бути важко. Але кращого варіанта в нинішніх складних безпекових умовах немає. Адже тільки цей передбачає одноразовий прихід вступника до пункту тестування. А це, зокрема, дуже важить для тих, хто змушений буде їхати до якогось іншого населеного пункту для участі в НМТ. Безпека та рівні умови – наш пріоритет.
Як і минулого року, передбачено проведення двох сесій НМТ: основної та додаткової. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.
Тестування відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами.
https://dneprtest.dp.ua/cms/index.php/component/content/article?id=1124
До уваги учасників НМТ-2023!!!!
Реєстрація осіб для участі в основній сесії НМТ триватиме з 3 квітня до 3 травня 2023 року.
Тестування проходитиме у дві сесії:
основна: 5 червня – 23 червня;
додаткова: 11–24 липня.
Докладніше за посиланням
https://testportal.gov.ua/nmt-2023-kalendar-provedennya/
Допомога реєстрації на НМТ-2023 за графіком:
4.04 та 5.04 — група 31;
6.04 — група 32 та 34;
7.04 та 10.04 — група 39.
В індивідуальному форматі і реєстрація здобувачів освіти, які знаходяться за кордоном. Для реєстрації потрібні: копія ID картки, 2 фото розміром 3х4, 3 аркуши паперу формату А4, 1 файл
Для вступу на бакалаврський (магістерський – для медицини) рівень вищої освіти
цьогоріч абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний
тест (НМТ). Минулого року вступникам було запропоновано скласти лише
обов’язкові предмети. Цьогоріч інструмент оцінювання доопрацьовано.
НМТ міститиме три блоки завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір
вступника. Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика, а
на вибір – історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька,
французька або іспанська), біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з
якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для
участі в НМТ.
Із міркувань безпеки ухвалено таке рішення: НМТ проходитиме в один
день. Тестування триватиме 180 хвилин, отже, на кожний і блок відведено по 60
хвилин. Зауважу, що учасники зможуть самостійно розподіляти свій час, тож ті з
них, хто швидше виконає завдання з української мови або математики, зможе
довше попрацювати над блоком з предмета на вибір.
Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає
інформацію про кількість тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору
будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу
100–200 балів. Таблиці переведення Міністерство освіти і науки затвердить
завчасно. Отже, одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість
набраних ним тестових балів, а й зорієнтується в тому, якими є його результати
для вступу. Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів
кожного блоку НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в
Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році. Цей
документ буде затверджено невдовзі. Для отримання результату за шкалою 100-
200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 10% від загальної
кількості тестових балів.
Реєстрація для участі в оцінюванні проходитиме у квітні. Український центр
оцінювання якості освіти забезпечить безпаперову реєстрацію. Вступники
матимуть змогу скористатися спеціальним сервісом на сайті цієї установи. Усі
етапи реєстрації будуть докладно описані на сайті Центру.
Наразі передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна
проходитиме в червні, додаткова – в червні – липні. У додатковій сесії
тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли
тестування під час основної сесії.
Як і в минулому році, НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних
комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних
центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами. Про
те, у яких саме країнах проходитиме оцінювання, ми повідомимо згодом. Ворог
продовжує атакувати наші міста, тож, як і минулого року, тестування
призупинятимуть під час повітряних тривог і продовжуватимуть лише після
повернення учасників і працівників ТЕЦ із укриттів.
Учасники зможуть самостійно вибирати третій предмет НМТ. Він буде
універсальним, тобто абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим
предметом, який він вибрав. Утім для вступу на різні спеціальності до результатів
НМТ буде застосовано різні коефіцієнті. Якщо абітурієнт вступатиме на правничий
напрям підготовки – більшу вагу матиме результат з історії України, аніж з біології,
а на медичний – навпаки.
У тестуванні з історії України у 2023 році учасники працюватимуть із завданнями,
що стосуватимуться подій другої половини XVI – початку ХХІ ст.
У тестуванні з іноземних мов не буде завдань з відкритою формою відповіді, як не
буде і завдань з аудіювання. Принагідно зауважимо: Український центр
оцінювання розвиваємо тестову платформу, тож подібні завдання обов’язково
стануть доступними на ній у майбутньому.
Як і минулого року, під час роботи з тестами з математики вступники зможуть
користуватися довідковими матеріалами.
Український центр оцінювання якості освіти не пізніше травня 2023 року підготує
демонстраційні варіанти всіх блоків НМТ, тож учасники зможуть ознайомитися з
форматом тестування і попрактикуватися у виконанні завдань.
Замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатися результатами НМТ
2022 року або результатами ЗНО 2021 чи 2020 року.
Цьогоріч здобувачі повної загальної середньої освіти не проходитимуть
державну підсумкову атестацію.
Усі вступники до магістратури на основі ступеня бакалавра
складатимуть Єдиний вступний іспит (ЄВІ), у якому будуть два блоки: тест
загальної навчальної компетентності (ТЗНК) і тест з іноземної
мови (англійської, німецької, французької, іспанської). Також для вступу на
спеціальності 05 Соціальні та поведінкові науки, 06 Журналістика, 07 Управління
та адміністрування, 08 Право, 28 Публічне управління та адміністрування, 29
Міжнародні відносини потрібно буде скласти Єдиний фаховий вступний
іспит (ЄФВВ).
За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти