ПРОФІЛАКТИКА ПРАВОПОРУШЕНЬ СЕРЕД НЕПОВНОЛІТНІХ

Сьогодні надто актуальною виступає проблема зростання правопорушень серед молоді. Профілактика правопорушень неповнолітніх є надважливою задачею в освітньому просторі. Головним є підвищення обізнаності неповнолітніх щодо особливостей притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності, а також попередження вчинення ними правопорушень, адже легше попередити, аніж плакати над наслідками.З метою профілактики підліткових злочинів зі здобувачами освіти ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей» волонтеркою ТОВ «Червоний Хрест України» Марина Марула були проведені лекції «Адміністративна й кримінальна відповідальність неповнолітніх та малолітніх осіб», «Причини вчинення правопорушень дітьми», «Булінг відносно дітей та вчителів». Менторка зупинилася на основних причинах та факторах, які провокують збільшення кількості правопорушень та зростання злочинності серед дітей та підлітків: ослаблення виховної функції сім’ї, виникнення конфліктних ситуацій із дорослими, бездоглядність та безпритульність дітей (одна із найпоширеніших причин, які спонукають підлітка стати на шлях злочину. Виникає ж бездоглядність зазвичай в тих сім’ях, які ведуть антисоціальний, розпусний та аморальний спосіб життя. Такі родини знаходяться в складних матеріальних, психологічних, емоційних умовах. Діти ж, не маючи бажання приймати такий стан речей, можуть навіть йти з дому, вдаючись до бродяжництва).Важливим питанням сьогодення є попередження страшних наслідків булінгу серед дітей, стосовно своїх однолітків та вчителів, адже в наш час це негативне соціальне явище є розповсюджене не лише в закладах освіти, але й поза її межами. Адже булінг та цькування можуть привести до летальних наслідків — суїцид та самогубство.