ВИШИТА ДУША НА ПОЛОТНІ

У третій четвер травня в Україні відзначають досить молоде свято – День вишиванки. Для українця вишиванка – не просто одяг. Це щось дуже особливе: особисте, рідне, святе. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу. На передодні цього свята бібліотекар ліцею організувала народознавчу годину «Вишита душа на полотні» для здобувачів освіти ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей», на яку запросила майстриню – вишивальницю. Раїса Олексіївна Айвазовська – не тільки майстриня, але й чудовий розповідач, гарна жінка. Під час зустрічі майстриня розповіла про своє захоплення вишивкою, поєднання на вишитому полотні минулого і сучасного, що перші вишиванки відігравали не стільки функцію одягу, як, за повір’ями, оберігали їх власників від зла. Саме тому сорочки оздоблювали візерунками на рукавах, комірах, подолі так, щоб малюнок торкався тіла. Повідала про те що для кожного ритуалу була особлива вишиванка. Дітям при народженні дарували вишиту сорочу, аби та оберігала їх від злих духів. Айвазовська принесла на зустріч вишиванки з власної колекції. Учні мали змогу не лише прослухати історію вишивки, а й подивитися на неймовірну красу сорочки як чоловічої, так і жіночої. Увагу присутніх привернули не тільки вишиванки, а й вишиті ікони та рушники вишиті власноруч Р.О.Айвазовською.