Щороку, 27 січня Україна разом з усією світовою спільнотою вшановує пам’ять жертв Голокосту – мільйонів єврейських жінок, чоловіків і дітей, які загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни. Дату 27 січня обрали не випадково – саме цього дня у 1945 році війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – «Аушвіц-Біркенау».
З метою вшанування світлої пам’яті мільйонів безневинно убитих людей різних національностей бібліотекар ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей» Лідія Ноздра, біля книжкової виставки «27 січня – День пам’яті жертв голокосту», провела годину спомину «Гірка правда Голокосту».
За інформацією Інституту національної пам’яті, у роки Другої світової війни жертвами нацистської політики, спрямованої на винищення народів та груп, які нацисти вважали неповноцінними, стали 6 мільйонів євреїв. З них 1,5 мільйона були з території сучасної України.
Люди, які пережили Голокост чи нацистські табори смерті, після повномасштабного нападу Росії на Україну стали жертвами рашизму. Ванда Об’єдкова вижила тільки тому, що переховувалася від нацистів у міських підвалах Маріуполя разом з мамою. У цих же підвалах обірвалося через 80 років її життя, коли вулиці й будинки міста перетворювали в пустку російська артилерія й авіація.
Борис Романченко був в’язнем одного з найбільших концтаборів нацистської Німеччини — Бухенвальду.
Його життя обірвалося на 96 році не в нацистській в’язниці чи за колючим дротом, а у власній харківській квартирі, в яку 18 березня 2022 року влучили смертоносною зброєю росіяни.
Ми бачимо, що навіть маючи таке потужне застереження, як памʼять про Голокост, не всі народи зробили висновки з цієї жахливої сторінки в історії людства.
#ДНЗ_Знамянський_Професійний_Ліцей