Дуальна форма

Дуальна форма навчання — високі результати!

Закінчився заключний етап освітнього процесу в цехах локомотивних депо ст. Знам’янка, ст. Помічна, ст. імені Т. Г. Шевченка регіональної філії «Одеська залізниця» під час виробничої практики здобувачів освіти з професії «слюсар з ремонту рухомого складу».Досконале знання технологічного процесу з ремонту локомотивів, набуття професійної майстерності при виконанні ремонту електричних апаратів, машин гальмівного обладнання — знову і знову підтверджує переважно дуальна форма навчання. При виконанні пробних кваліфікаційних робіт на встановлення 3 робітничого розряду задоволення від виконанихробіт отримали і кваліфікаційна комісія, і здобувачі освіти.Високі оцінки отримали Бабіенко ОлександрІванов ІлляТрофім ЯрославКовальов МиколаСамойленко ВолодимирМанзюк ОлександрФедін Дмитро, яких сподіваємося обов’язково заберуть на роботу в депо!Адміністрація ліцею щиро дякує всім працівникам залізниці від кадрової служби регіональної філії «Одеська залізниця» до виробничих підрозділів, які координують, завжди підтримують навчання за дуальною формою, навчають, передають досвід і гостинно приймають наших «дуальщиків». Особливо вдячні заступнику начальника депо по ремонту ст. Знам’янка Бородьо О. М., мастрам виробничих цехів Бойчуку С.М., Железняку А. С., Сурнаєву В. А. Рію В. Г., які на протязі виробничої практики завжди були поруч, прийняли та високо оцінили пробні кваліфікаційні роботи наших спільних вихованців. Сподіваємося на продовження спільної роботи і в подальшому! А випускникам бажаємо легкого та успішного захисту дипломних робіт!

Поетапна кваліфікаційна атестація — важлива складова освітнього процесу.

Зазвичай проводиться по закінченні кожного періоду (етапу) здобуття освіти, результатом якої є визначення відповідності рівня кваліфікації, яка відповідає вимогам професійних характеристик і включає в себе самостійне виконання пробних кваліфікаційних робіт та здачу комплексного теоретичного екзамену з метою оцінки якості виконання завдань, виявлення комісією фактичного рівня знань, умінь і практичних навичок з професійної підготовки.В кінці березня не простого 2022 року наші «дуальщики» успішно та з гордістю за себе, за свою професію, за Україну справилися із цим завданням. Навчальний заклад висловлюе щиру подяку керівникам базового підприємства за створенням сприятливих умов освітнього простору в умовах виробнитства, особлива вдячність старшому майстрові апаратного цеху Бойчуку Сергію Михайловичу. Наближаємо Перемогу таким чином! Все буде УКРАЇНА!

22 березня 2022р. У «дуальщиків» освітній процес продовжується!!!

В гр.15 з професії «Слюсар з ремонту рухомого складу», що навчаються за дуальною формую, завершився теоретичний курс освітнього процесу в ліцеї, здобувачі освіти приступили до виробничого навчання та відпрацювання практики в ремонтних цехах виробничих підрозділів регіональної філії «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця».Із задоволенням, привітно, покладаючи великі надії на майбутніх кваліфікованих робітників локомотивного депо ст. Знам’янка зустрів колектив працівників ТЧ-7 «дуальщиків» Знам’янського професійного ліцею.Здобувачі освіти з перших хвилин відчули довіру та високу ступінь відповідальності за виконання ремонтних робіт локомотивів під керівництвом досвідчених наставників. Адміністрація ліцею бажає успіхів хлопцям та дякує своїм соціальним партнерам за активну участь в освітньому процесі, турботу, навчання та виховання молоді.

Продуктивне завершення І семестру!

Разом із І семестром завершився теоретичний курс та професійно — практична підготовка в навчальному закладі гр. 15 з професії «Слюсар з ремонту рухомого складу», яка навчається з елементами дуальної форми навчання.На завершальному етапі навчання у виробничих майстернях ліцею здобувачі освіти виготовили рухомі контакти групового перемикача ЕКГ 8Ж для локомотива з подальшим монтажем в лабораторії «Будови та експлуатації електровоза». Після монтажних робіт відбулися стендові випробування, які підтвердили належний рівень підготовки майбутніх слюсарів та якісне виготовлення рухомих контактів. Здобувачі освіти отримали задоволення і високі бали за підсумкову роботу та щиру вдячність від майстра виробничого навчання Пономаря В.Р., адміністрації ліцею за зміцнення матеріально — технічної бази ліцею. Бажаємо успіхів хлопцям під час подальшого навчання на виробництві та вітаємо з наступаючими новорічними святами!

Готуємось до виробничої практики (інформація для батьків та здобувачів освіти)

16.11.2021 відбулася зустріч адміністрації ліцею та здобувачів освіти групи № 15 з професії «Слюсар з ремонту рухомого складу» (дуальна форма навчання) з метою ознайомлення: зі змістом трьохсторонніх договорів між роботодавцями, навчальним закладом та учнем, які необхідно підписати перед початком виробничого навчання на підприємстві та виробничею практикою; інформацією від роботодавців АТ «Укрзалізниця» про обов’язкову вакцинацію: Працівників Укрзалізниці внесли в список на вакцинацію проти COVID-19 МОЗ України збільшило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим. Тобто, ще три групи підприємств, установ та організацій, внесли до наказу МОЗ «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 04.10.2021 р. №2153. В список до освітян та працівників центральних та місцевих органів влади додають також співробітників підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою КМУ від 04.03.2015 р. № 83.Цей перелік досить об’ємний, бо включає великі за кількістю працівників держпідприємства, зокрема: АТ “Укрпошта”; АТ “Українська залізниця” та регіональні залізниці; 3 державні банки; низку державних обленерго; Укроборонпром та ремонтні заводи, тощо. Цей наказ набирає чинності 9 грудня 2021 року.

дуальної освіти

Вивчення тем програми з професійно-практичної підготовки: ТО локомотива; розміщення та призначення обладнання рухомого складу не опануєш краще, ніж в реальних умовах локомотивного депо. Уроки з предмету «Основи структури виробництва» та в/н з професії «Слюсар з ремонту рухомого складу» проводить майстер виробничого навчання Пономар В.Р. з улюбленою групою N 15, що навчається за дуальною формою.

Друга зустріч з працівниками виробничого підрозділу локомотивне депо ст. Знам’янка Регіональної філії «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця» відбулася у здобувачів освіти групи N 15 з професії «Слюсар з ремонту рухомого складу», що навчаються за дуальною формою. Знайомство з помічником начальника депо з кадрових питань Ратушною І.О., інженером з підготовки кадрів Маніною А. О. та головою профкому Кочеригіним В. Ю. — питання, які цікавлять учнів та відповіді на них від перших осіб — корисна та переконлива інформація для майбутніх працівників депо.Завершилася зустріч відвідуванням історичного музею локомотивного депо ст. Знам’янка, екскурс по якому провів Моліс В.І.Адміністрація ліцею щиро дякує соціальним партнерам по підготовці кадрів — працівникам виробничого підрозділу ТЧ-7 та Регіональної філії «Одеська залізниця» за плідну співпрацю та взаєморозуміння, а також майстрові в/н Пономарю В. Р. за якісну роботу!

Соціально-педагогічний патронаж здобувачів освіти

Жодного дня з початку навчального року у здобувачів освіти групи N 15 з професії «Слюсар з ремонту рухомого складу», що навчаються за дуальною формою, не пройшло без цікавих заходів: зустрічі, знайомства, екскурсії, квести, спортивні змагання і т.д.Психологічний супровід в підтримку становлення міцного колективу групи та розвитку кожної окремої особистості розпочав практичний психолог ліцею Шашина Анастасія

«Ігри патріотів‘‘

У м. Знамянка нещодавно відбулися змагання серед учнівської молоді під гарною назвою «Ігри патріотів‘‘. Здобувачі освіти нашого ліцею були найкращими: Восвіло Ілля посів 1 місце у збиранні, розбиранні АК;Ковальов Стасій — 1 та 2 місця у підйомі з переворотом та підтягуванні;Лимар Сергій — 2 командне місце у перетягуванні каната! Група N15, що навчається за дуальною формою навчання з професії «Слюсар з ремонту рухомого складу» — ви великі молодці, так тримати! Покладаємо на вас великі надії!!!

Ми майбутнє Одеської залізниці!

Під час проведення виховного заходу на тему «Ми майбутнє Одеської залізниці!» в групі № 15 за професією «Слюсар з ремонту рухомого складу», що навчається за дуальною формою, майстер виробничого навчання Василь Пономар, маючи на меті прищепити любов до професії та до праці, надав слово своїм колишнім випускникам – «дуальщикам»: Акіменку Дмитру нині помічнику машиніста ТЧ-7 (випуск 2019 року), Русановському Олегу – слюсар з ремонту рухомого складу ТЧ-7 (випуск 2020 року), Бугаю Радіону нині слюсар з ремонту рухомого складу ТЧ-7 (випуск 2021 року), які із задоволенням поділилися своїми спогадами про цікаві роки навчання в ліцеї, про необхідність отримати професійні та інші компетентності для роботи на потужному підприємстві АТ «Укрзалізниця» та символічно вручили трудові книжки здобувачам освіти 2021/2022 навчального року.

Екскурсія на підприємство

Після формування контингенту групи, що буде навчатися з елементами дуальної форми навчання в ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей» з професії «Слюсар з ремонту рухомого складу», досвідчений майстер виробничого навчання Пономар В.Р. ще до початку навчального року 31.08.2021р. повів майбутніх здобувачів освіти знайомитися з підприємством – основним замовником кадрів, другим учасником проекту «Дуальна форма навчання» виробничим підрозділом ТЧ-7 ст. Знам’янка Регіональної філії «Одеська залізниця» АТ «Українська залізниця».

Метою екскурсії напередодні 1 вересня було: знайомство з професією в реальних умовах підприємства, виявлення практичної значимостізнань майбутніх робітників,емоційне виховання молоді, мотивація до навчання.

Освіта з елементами дуальної форми навчання за професією «Слюсар з ремонту рухомого складу в 2020-2021 .»

Незабутнім  і колоритним  став перший день  в ліцеї для учнів, які здобуватимуть освіту за  дуальною формою зі спеціальності «Слюсар з ремонту рухомого складу».  Цікавою і вражаючою була   зустріч (проходила  онлайн) учнів з представниками різних підрозділів  регіональної філії «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця»  та випускниками минулих років.

Про те яким є сьогодення локомотивного депо станції Знам’янка, його історія, виробничі показники та перспективи розвитку розповідала помічник начальника депо ст. Знам’янка з кадрових питань Маніна А.О., а про вимоги та умови роботи – Федоров Д.В.  –  начальник моторвагонного оборотного депо ст. Знам’янка.

Учні з  цікавістю слухали  й мали можливість задати питання заступнику директора  з навчальної частини Одеського коледжу Бердичевській Т.М.,  представнику виробничого підрозділу моторвагонного депо ст. Христинівка РПЧ-6 Гаркавенко О.В.

Про цікаву та відповідальну роботу слюсаря локомотивного депо розповів випускник 2020 Кузнецов Данило.

Своїми  враженнями  від роботи в депо й роздумами про те, чому обрав професію залізничника, поділився випускник 2019 року, колишній учень першої групи, яка навчалася за дуальною формою, Віт Сергій.

Учні групи відвідали музей ліцею, де заступник директора  з навчально-виховної роботи Григор’єва І.А. повідала  історію навчального закладу, який уже 100 років готує кваліфікованих робітників для залізниці, а також розповіла про непересічні та видатні особистості – випускників навчального закладу. 

Укладання тристоронніх договорів

Засідання круглого столу

11 грудня 2019 року відбулося засідання круглого столу адміністрації      навчального закладу,  представників РФ «Одеська залізниця»,  ТЧ-7 станції Знам’янка   АТ «Укрзалізниця». Розглядалися питання проходження виробничої практики, стажування педагогічних працівників, можливості осучаснення матеріально-технічної бази ліцею з професії «Слюсар з ремонту рухомого складу».

Конкурс професійної майстерності